31 Mart 2011 Perşembe

40 000 Megapiksel

Fotoğraf kimi için meslek, ancak kimileri için hobi. (mesela ben :))

Mutlaka görülmesi gereken kareler olduğu gibi 5 yaşında çocukların dahi çektiği börtü böcek fotoğrafları da bol bol bulunuyor.

Adamlar aşmış yalnız. 40 000 Megapiksel  de neyin nesi? Ben 12 Mp fotoğraf makinam var diye övünüyorum. peeehhhhh...


http://www.360cities.net/gigapixel/strahov-library.html

Eyvah Tanıdık!


Eskiden uzakta tanıdık görünce yüzde gerzekçe bir gülümseme ile yaklaşırdı insanlar. Arabayı üstüne sürerdi şaka olarak mesela.
"Ay, ay, ay... Kimleri görüyorum..." gibisinden yolda Tarkan görmüş gibi şaşırma efektleri verirlerdi. Samimi gelirdi bana en azından ama.

Şimdi ise eline telefonu alıp mesaj okuyor gibi yapan mı dersin, göz göze gelmemek için yolunu uzatan mı dersin, tanımıyor gibi yapan mı...

Ne samimiyet var, ne de insanlık...

İnsanlar tanıdık görmekten kaçınıyor artık. Yalnızım diye yakınıyorlar sonra da. "İnsanlar pheni anlamıyorlar yhaaaa" diyorlar.

Bilinçli asosyal ol, sonra da kimsem yok diye yakın.

Yok ya...

Gizli Gizli Serdar Ortaç DinlemekWhen i was a child, a was very hardworking... Anyway...

Bebekliğimden kalan buna benzer bir fotoğrafım vardı. Doğuştan gelen müzik tutkusunu anlatıyor sanırım. Ancak hiçbir zaman flütten öteye geçemedim. Flüt öğrenimi de sınıf arkadaşlarımın 1 ayını benim ise 1 yılımı almıştı. Adamlar flütte kuzu kuzu çalarken, ben "daha dün annemizin kollarında yaşarken" diyordum. Ama her zaman elimden geldiğince geniş bir müzik kültürüne sahip olmaya çalıştım. Klasik müzik konserlerine, dans gösterilerine gittim. Ancak popüler kültürün etkisinden kurtulamadım.

Bazen gizli gizli Serdar Ortaç dinliyor "Aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi, hareket edemem" diyerek kendimden geçiyorum. Sonra başkaları gelince Edith Piaf açıyorum.

29 Mart 2011 Salı

Evi Üstüme Yap


Artık her kesimden kızın ağzından düşmeyen cümle.

Tabi karikatürdeki abla aşmış olayı.

42 Derin Düşünce" Hayat, Evren ve Diğer Her Şey Üzerine, ünlü Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabına bir gönderme aslında. Orada, evrendeki bütün soruların cevabı olduğuna inanılan 42 sayısından yola çıkan Mark Vernon, kitabında dünya düşünce tarihinde yer etmiş ünlü isimlerin söylediklerinden politik sloganlara kadar geniş bir yelpazede seçtiği cümleleri kendine başlangıç vuruşu yapıyor.Mutlu Hayat, Gündelik Hayat, Çalışma Hayatı, Sosyal Hayat, Yeşil Hayat, Sorgulanmış Hayat ve Hayatın Sonu ana başlıkları altında toplanan 42 denemeyi okuduktan sonra hayatınız birdenbire değişmeyecek belki, ama hayata bakışınızda bir değişiklik olacağı kesin!42 Derin Düşüncede, yazarın deyişiyle, bana ilham veren şey felsefe. Ama muammaların ya da kuralların felsefesi değil, Nasıl yaşamalıyım? sorusunu soran felsefe. "
 
Lune Nouvelle. Design by Exotic Mommie. Illustraion By DaPino