9 Mayıs 2011 Pazartesi

Olur mu öyle şey? Kadının başımızın üstünde yeri var."Brooklyn'de yayın yapan Ortodoks gazete "Der Zeitung", sayfalarında yer verdiği o fotoğraftan Hillary Clinton ve Terörle Mücadele birimi yöneticisi Audrey Tomason'ı sildi.
Gazetenin bu hareketinin sebebinin kadınları güçlü pozisyonlarda göstermek istememesi olduğu iddia edilirken, Beyaz Saray'ın, fotoğraflara müdahale eden basın kuruluşlarını yasakladığı da hatırlatılıyor."
 
Kaynak: http://haber.mynet.com/detay/dunya/o-fotografa-sok-sansur/570090

Cennet anaların ayakları altında değil mi?
Ama kadının saçı uzun aklı kısadır değil mi?
Paris Moda Haftasına çağrılmadı diye Fransa'ya savaş açar kadın ne de olsa. Ya da Emmy Ödülleri sevmediği diziye gidince Amerika'ya saldırıda bulunur. Eeee ne de olsa kadın duygusal düşünür. Ama bu daha çok gerizekalılıktır. Duygusallık değil.

Kadınların yüksek mertebelere gelmesini istemiyorsun madem, geleni de gizlemek ne demek yahu?
Sorsan aynı cevabı alırsın ama herkesten; "Kadından hamal olmaz ki, nasıl her işi yapsın?"
Hangi kadın lan o hamal olamadım diye üzülen?

İnsanlar hala kadınlar her işi nasıl yapsın ki zaten yapamaz elbette aşağıda olacak diyor. Ulan bu düşünce neyse de, yüksek mertebeye gelene de bok atmak, onu gizlemek, yok saymak gibi şeylerden sonra hala "elbette eşitlik var artık dünyada" diyorlar ya, acilen doktora görünmelerini öneriyorum.

Kadınların tek derdi patron olmak gibi davrananlar var bir de. Bu ülkede HER GÜN töre(?) cinayet(ler)i oluyor. Bu insanlar 30 yaşlarına kadar uzayda mı yaşadılar? Tecavüzü Fatmagül'den öğrenenler var. Tepki gösteriyor gocunanlar. Tabii bu ülkede hiç olmaz aslında öyle şeyler. Nerelerinden uyduruyorlarsa artık.

Anasına küfretsen delikanlı olur, babası içip içip dövdüğünde pısırık.
Karısına laf atsan yiğit olur, kendi kolu göründü diye orospu der.
Kızını 17 olmadan satar, sorsan onun için her şeyi yapmış ideal babadır.

Kadına böyle bakıp da sonra "olur mu öyle şey? Kadının başımızın üstünde yeri var. Ne de olsa cennet anaların ayakları altındadır." der bu insan.

1 kişi daha halayda. Oturmaya mı geldik ayol?:

Modafobik dedi ki...

Müthiş yazı olmuş valla ne denir ki daha fazla..

Yorum Gönder

 
Lune Nouvelle. Design by Exotic Mommie. Illustraion By DaPino